sobota, 21 stycznia 2017

Od Mamy do Babci. Nasz prosty prezent :)


Przychodzi taki moment ...
kiedy wkraczamy w dorosłość, zaczynamy studia, wyprowadzamy się z domu do akademika i rozpoczynamy swoje nowe życie. Potem kończymy studia, szukamy nowej pracy, w międzyczasie zdobywamy prawo jazdy i stajemy się dorosłymi kierowcami. Do tej pory nasze życie było jednym wielkim egzaminem. Egzamin na sesji, egzamin na prawie jazdy, egzamin jako nasza pierwsza rozmowa o pracę. Gdy myślimy, że egzaminy mamy już za sobą, nadchodzi ten główny egzamin. Egzamin życia. Bierzemy ślub, rodzimy dzieci, zakładamy rodzinę.

Przychodzi taki moment ...
że ktoś stoi obok nas i widzi nasze egzaminy. Zawsze doradzi, jak trzeba to zgani, ale zawsze jest przy nas. Tą osobą jest nasza mama.

Mama, która zawsze martwi się o swoje dziecko. Kiedy jest chore i z gorączką leży w łóżku. Kiedy przynosi ze szkoły jedynkę, lub skręconą kostkę. Jednak jest też dumna, kiedy zamiast jedynki przynosi piątkę. Kiedy przynosi puchar z zawodów, lub statuetkę dla najlepszego sportowca ze szkoły.

A potem pojawia się dziecko i mama staje się babcią. Przychodzi taki moment, że babcia znów martwi się o swoje wnuczki, kiedy mają egzaminy, a także jest dumna kiedy przynoszą statuetki.

I za to nasze babcie kochamy. Za to, że były naszymi mamami, a teraz są babciami.

Dziś jest 21 stycznia, dzień babci. Pierwszy dzień babci u mnie, a raczej u mojej córki. Co prawda ma dopiero 2 miesiące, jednak nie przeszkodziło to nam w przygotowaniu małego prezentu. Z tej okazji chciałyśmy przygotować kalendarz ze zdjęciami babci i wnuczków. Niestety zdjęcia z powodu niesprzyjających warunków nie dotarły na czas, więc kalendarz musiał być kupny, co nie zmienia faktu, że uroczy. A pomysł na kalendarz znalazłyśmy TUTAJ.

Idealny prezent, w którym powiedziałyśmy babci "dziękuje".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zapraszam na stronę bloga na Facebooku i zachęcam do polubienia Fanpage'u. W ten sposób na bieżąco będziesz dostawać informacje o kolejnych ciekawych postach! Znajdziesz mnie również na Instagramie.